Kommentaarid (2)

Swingin' Baroque - Ars Revalia ja Laura Jörres 19. juunil kell 18.00


Ars Revalia ja külaline Saksamaalt - Laura Jörres esitavad 19. juunil kell 18.00 Suuremõisa lossis barokk- ja swingmuusikat.


Laura Jörres, barokkviiul
Melissa Jõesaar, barokkviiul
Tõnu Jõesaar, viola da gamba
Lilian Jõesaar, klavessiin
Laura Jörres on pärit Saksamaalt. Ta alustas viiuliõpinguid kaheksaaastaselt. Bakalaureuse kraadi omandas ta Hamburgis, kus tema erialaks oli protestantlik kirikumuusika. Lisaks orelimängule jätkas ta tööd viiuldajana erinevates ansamblites ja orkestrites. 2013. aastal asus ta õppima barokkviiulit Trossingenis, kus tema õpetajateks olid Anton Steck, Werner Matzke ja John Holloway. Sellele järgnes semester Lyonis Prantsusmaal (õpetajaks Odile Edouard) ning magistrikraad Barcelonas (Escola Superior de Musica de Catalunya), kus tema juhendajateks olid Emilio Moreno ja Manfredo Kraemer.
Kuna Laura valdab mitmeid pille (orel, viiul, vioola ja nyckelharpa), ulatub tema muusikaline ampluaa keskajast kuni folgi, jazzi ja rockini. Ta on ansambli Komos Ensemble (Saksamaa) asutajaliige ning mängib bluegrass viiulit ansamblis Newgrass Republic (Barcelona).

Vanamuusikaansambel Ars Revalia alustas oma loomingulist tegevust 2014. aastal Tallinnas. Ansambli tuumikusse kuuluvad Melissa Jõesaar (barokkviiul), Lilian Jõesaar (klavessiin) ja Tõnu Jõesaar (barokktšello ja viola da gamba). Ansambli eesmärgiks on kanda ette barokiajastu kaunist muusikat, ühendades endas ajastutruuduse ja elavaloomulise esituse. Ars Revalia on esinenud kontserdiseeriates “Musica Sacra” (koos Kristo Käoga), “Vanamuusika Kloostri Aidas” (koos Robert Staakiga), ja “Kaminamuusika”. Lisaks on Ars Revalia kutsutud sellistele festivalidele nagu Viljandi Vanamuusika Festival 2021 (koos Ksenia Rossari ja Ka Bo Chaniga) ja Kedainiai Festival Leedus 2021 (koos Ka Bo Chaniga). Käesoleval hooajal on valmimas projektid “Swingin’ Baroque” koos saksa viiuldaja Laura Jörresega ning “1685” koos kontratenor Ka Bo Chaniga.
Muusikaline projekt "Swingin' Baroque" on Laura Jörrese ja Melissa Jõesaare mitmeaastase koostöö tulemus, kus kombatakse piire barokk- ja jazz/swing muusika vahel. Olgu selleks siis swingiv (inegalite) prantsuse barokk või improvisatsiooniline itaalia stiil, pidepunkte leiab mitmeid.

Piletid 5/7€ saadaval tund enne algust kohapeal.

Korraldab Ars Revalia. Toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (2)
dmIaEClXcZM bCDGBSzi · 16. juuni 2022
OwybVTDHd OLTDmQJx · 16. juuni 2022