Kommenteeri

Hiiumaa ametikooli ja lossiaia armastuslugu: Avatud Meelte Aed tabas kümnesse

"”Aed, see on inimese ja looduse armastuslugu,”” tsiteeris Hiiumaa Ametikooli linnaaianduse eriala juhtõpetaja Lylian Lainoja aiapäeva avamisel mullust Viljandi linnameistrit Gea Valnerit.

Hiiumaa Ametikooli igakevadine aiapäev pühendus tänavu inimese viiele meelele. Lisaks jaapanipäraste lilleseadete imetlemisele pakkus aiapäev võimalust taimi pimetestis nuusutada, küpsetistes ja kokteilides maitsta, palja jalatalla all tunnetada ning killukese taimemaailma rikkusest koju kaasa viia.

Aiapäeva pealkirjaga “Avatud Meelte Aed” korraldasid juhtõpetaja Lylian Lainoja eestvedamisel ametikooli teise kursuse linnaaianduse eriala õppijad. Lossiaeda aitasid külastajate jaoks korda seada maastikuehituse eriala ja esimese kursuse linnaaianduse õppijad, taimeseadetega kaunistasid lossi tulevased floristid.

“Kuigi me ei pruugi seda tihti teadvustada, on aiandus kõiki meeli haarav tegevus,” ütles Avatud Meelte Aia idee autor Kärt Lige. “Meie eesmärk oli juhtida aiapäeval tähelepanu viisidele, kuidas aiandusega tegelemine inimese kõiki meeli rakendab. Nägemisele on värvid, kuulmisele linnulaul, puudekohin ja tööriistade hääled: aias on palju, mida uudistada ja avastada.”

"Jaapani iidne teetseremoonia traditsioon, Hanakubari lilleseaded ja õitsvad õunapuud sobisid imetabaselt meie Avatud Meelte Aiaga kokku. Aitäh meisterfloristile ja teemeistrile Yasuko Okile põnevate päevade ning floristide tööd juhendanud Tarmo Noormetsale abi eest," ütles korraldaja ja turundusjuht Kadi Mustasaar.

____________

Artikkel ilmus 31.05.2024 Hiiu Lehes, autor linnaaianduse II kursuse õppija Eva Kiisler

Fotode autor: Viive-Kai Rebane

Lisa kommentaar

Email again: