Kommenteeri

Suuremõisa lossipäevad 2023 kinnitasid – traditsioon jääb püsima


Suuremõisa lossipäevad olid toredad ja tundus, et kõik toimunud üritused puudutasid kedagi. St et iga töötuba või esinemine läks kellelegi (või lausa paljudele) korda.
"Värskelt sellest kõigest osa saanuna julgen öelda, et Suuremõisa lossipäevade eripära on ühtaegu koha, keskkonna ja inimeste sünergia. Lugu, milles kõik saavad kokku, ilma et keegi tunneks end üleliigse või kohatuna. Sajandeid edasi kantud kultuur, mis ei ole muutunud liig elitaarseks – kuigi interjöör võiks seda võimaldada –, vaid milles on oodatud osalema kõik, ja mis ühendab ühtmoodi, sõltumata ametikohast või oskustest. Suuremõisa loss on eripärane koht, mis on suutnud aastakümnete jooksul sõltumata pidevast kasutusest säilitada oma näo ja loo, väärtuse ja väärikuse. See on koht, kuhu tahetakse tulla: uudistama, nautima, meenutama," kirjutab Hiiu Lehe suvelehes

ajakirjanik, toimetaja ja suvehiidlane Mari Klein.

Tervet artiklit saab lugeda SIIT. Aitäh, Mari!

Täname veel kord kõiki oma toetajaid: Hiiumaa valda, Pühalepa osavalda, kohaliku omaalgatuse programmi, Eesti Kultuurkapitali, Coop Hiiumaa, Hiiumaa Köök ja Pagar, Lavendlitalu.

Fotod: Kaja Hiis-Rinne, Jane Üksik, Andres Seeman, Kadi Mustasaar

Lisa kommentaar

Email again: